آموزش اصولی سم چینی گوسفند

اگر بخوبی هنگام پرورش گوسفندان به نظافت گوسفند نرسید ممکن است دچار بیماری شوند و همین عاملی برای مرگ گوسفند و دادن تلفات زیاد باشد. پس بهتر است با نظافت به موقع طویله و شستشوی گوسفند مانع از ورود انواع بیماری شوید. سم گوسفند یکی از محل های تجمع باکتری های است و حتی باعث ایجاد عفونت و چرک و در انتها مبتلا شدن به بیماری لنگش گوسفند می شود که شما با آموزش اصولی سم چینی گوسفند باعث می شوید که گوسفند سمی صاف داشته باشد و مانع از ایجاد چرک و عفونت شود.

انواع بیماری سم گوسفند

هنگامی که شما سم چینی گوسفند را به موقع انجام نمی دهید شاهد برآمدگی سم گوسفند می شوید که همین باعث ایجاد یک محل برای ورود باکتری می شود و ابتلا به بیماری سم گوسفند که شامل موارد زیر است.

  • گندیدگی سم
  • آبسه پا
  • تورم سم
  • پوسته پوسته شدن سم

نحوه سم چینی گوسفند

تمامی چوپانان گوسفند همانطور که دوست دارند به بهترین شکل ذبح گوسفند را انجام دهند دوست دارند نحوه سم چینی گوسفند را به صورت کاملا صحیح انجام دهند. که در مرحله اول باید اقدام به خرید سم چین گوسفند کنید.

  1. ابتدا گوسفند را طوری بین پاهای خود بگیرید و سم گوسفند را در دست بگیرید.
  2. سپس اول قسمت چپ سم گوسفند را برشد دهید و در انتها قسمت سمت راست سم گوسفند را برش دهید.
  3. در انتها مشاهده می کنید که یک سم صاف خواهند داشت که هم باعث می شود به راحتی هنگام رفتن به چرا روی سنگ و گلوخ راه بروند و مانع از ورود باکتری ها بداخل آن شوند.

حمام سم

البته باید به شما بگوییم که سم چینی گوسفند کافی نیست و باید هر چند وقت یکبار گوسفندان را به حمام سم ببرید تا از نظافت و ضدعفونی شدن سم های آنها مطمئن شوید.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *