بهترین روش پشم چینی گوسفندان

یکی از فواید پرورش گوسفندان استفاده از پشم گوسفند است که می توانید هر بار با چیدن پشم گوسفندان و فروش پشم آن سود خوبی به دست آورید. اما یکی از نکات مهمی که باید رعایت کنید زمان درست پشم چینی گوسفند است که به واقع بهترین فصل بهار است. اما در این مقاله ما بهترین روش پشم چینی گوسفندان را به شما آموزش می دهیم تا مشکلی هنگام پشم چینی گوسفند نداشته باشید.

فواید پشم چینی گوسفند

اگر به موقع شما اقدام به چیدن پشم گوسفندان نکنید ممکن است هنگام رشد گوسفند به جای افزایش گوشت آن شاهد افزایش  پشم گوسفند باشید که این برای کسانی که می خواهند پرواربندی گوسفند را انجام بدهند خوب نیست. البته این را هم باید بگوییم که اگر پشم چینی به موقع انجام شود باعث  جلوگیری از بیمار شدن گوسفندان می شود.

مراحل پشم چینی گوسفند

در ابتدا حتما با خرید یک  ماشین  اصلاح پشم گوسفندان را آماده کنید. البته توجه داشته باشید در صورتی که پشم گوسفند کثیف است ممکن است باعث شکسته شدن شانه ماشین و همچنین زخمی شدن گوسفند هنگام پشم چینی  شود.

  • شستن گوسفند
  • آماده کردن قیچی یا ماشین پشم چینی
  • وجود کیسه بزرگ برای پر کردن آن از پشم گوسفند
  • وجود آب برای اینکه هنگام خسته شدن آب بنوشید.
  • وجود سیم مناسب و بلند برای ماشین اطلاح پشم گوسفند

نحوه قرار گرفتن گوسفند در هنگام پشم چینی

حتما گوسفند را به پشت بخوابانید و روی  پاها قرار دهید با این کار باعث می شوید که گوسفند کمتر تکان بخورد و شما به راحتی عمل پشم چینی را انجام دهید. ابتدا از قفسه سینه گوسفند شروع کنید و سپس به پشت گوسفند برسید.

قیمت ماشین اصلاح پشم گوسفند

حتما هنگام خرید ماشین پشم چینی گوسفند به نوع برند و قابلیت های آن توجه کنید زیرا ممکن است شما پول کافی بابت خرید ماشین ندهید اما در عوض باعث زخمی شدن گوسفند  شود. و در آخر قیمت هر ماشین و قیچی بستگی به قابلیت های آن دارد.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *