خواص شیر گاو برای کودکان و بزرگسالان

شیر گاو یکی از محبوب ترین و مغذی ترین مواد غذایی در جهان است. شیر گاو حاوی ویتامین ها و پروتین زیادی است و تمامی پزشکان جهان توصیه می کنند که برای جلوگیری از پوکی استخوان از شیر گاو استفاده کنیم. علاوه بر پوکی استخوان از دیگر خواص شیر گاو برای کودکان و بزرگسالان تقویت کننده مغز و آرامش بخش اعصاب است.

حدود 85 درصد از شیر مصرفی جهان را شیر گاو تشکیل می دهد. که بالغ بر 542 میلیون تن مصرف سالیانه شیر گاو در جهان است. بعد از شیر گاو ، شیر گوسفند و شیر بز مصرف بیشتری دارند. بعلاوه از شیر گاو بعنوان تقویت کننده عضلات ، استخوان ها و مفاصل نام برده می شود.

خواص شیر گاو برای پوست شما

شیر گاو یکی از محبوب ترین مواد غذایی در جهان است که علاوه بر استحکام دندان، مو و تقویت عضلات حتی برای سلامت پوست از ماسک شیر استفاده می شود. برخی از خواص شیر گاو برای پوست شامل موارد زیر است :

 1. پاک کننده پوست
 2. روشن کننده
 3. نرم کننده پوست
 4. بهترین نوع درمان لک های پوستی
خواص شیر گاو برای پوست شما

خواص شیر گاو برای پوست شما

خواص و مضرات شیر گاو برای کودکان

همانطور که شیر گاو برای رشد تکامل کودکان لازم و ضروری است و خوردن سه لیوان توصیه می شود. باید به شما بگوییم که قبل از یک سالگی کودک نباید به آنها شیر گاو بدهند.

شیر گاو قبل از یک سالگی باعث نارسایی کلیه نوزادان می شود. علاوه بر این باعث کمبود خون و وجود خون در مدفوع کودک شود.

خواص شیر گاو از دیدگاه طب سنتی

در طب سنتی خوردن شیر توصیه می شود اما زیاده روی در آن توصیه نمی شود. و از فواید خوردن شیر گاو می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. تقویت کننده مغز و قلب
 2. تقویت کننده اعصاب
 3. تاثیر گذار در درمان فراموشی
 4. چاق کننده و افزایش توان جنسی
 5. نرم کننده شکم
 6. تقویت کننده موی سر
 7. رفع گلو درد
 8. کمر درد
 9. سرماخوردگی
 10. خارش های پوستی

نحوه جوشاندن شیر گاو

گرم کردن شیر گاو توصیه می شود زیرا بهتر و سریعتر هضم می شود. اما برای جوشاندن بهتر باید یک چهارم حجم شیر به آن آب اضافه کنید تا بجوشد . میزان جوشیدن شیر باید تا حدی باشد که آب اضافه شده تبخیر شود.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *