خواص و مضررات دل، قلوه و مغز گوسفند

آنچه مشخص است یکی از دلایل اصلی ذبح گوسفند استفاده از گوشت آن است اما به دلیل اینکه به صورت اسلامی گوسفند ذبح می شود و مانند کشورهای خارجی با تیراندازی به کله گوسفند آنرا ذبح نمی کنند بنابراین به راحتی می توانید از کله پاچه گوسفند استفاده کنید. در کنار این شما می توانید از دل، قلوه، جگر و مغز گوسفند استفاده کنید که در این مقاله به خواص و مضررات آن می  پردازیم

تفاوت بین گوشت گوسفند و گاو

گوشت گوسفند به طور معمول پروتیین یکسانی با گوشت گاو دارد اما به دلیل داشتن بافت نرم تر آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل قیمت گوشت گوسفند بیشتر و گران تر از گاو است.

خواص مغز گوسفند برای کودکان

به طور معمول مغز گوسفند کلسترولی معادل هشت تخم مرغ دارد به همین دلیل توصیه نمی شود که آنرا بخورید اما می توان گفت به دلیل خاصیت بالای مغز گوسفند برای کودکان حتما خوردن آن توسط کودکان و نوجوانان توصیه می شود.

فواید قلوه گوسفند

به کلیه گوسفند قلوه گفته می شود که یکی از قسمت های خوشمزه گوسفند است و خیلی های با لایه های چربی دور قلوه اقدام به کباب کردن آن می کنند.اما باید توجه داشته باشید که طبع قلوه گوسفند معتدل است و دیر هضم می شود.

خاصیت دل گوسفند

دل گوسفند هم جز قسمت های طبع گرم و تر گوسفند است که بهترین قسمت گوسفند نامیده می شود اما به دلیل دیر هضم شدن و ایجاد یبوست بهتر است به قطعات ریز تقسیم شود و در عین حال با زیره و فلفل مصرف شود.

فواید جگر گوسفند برای درمان کم خونی

همانطور که می دانید جگر گوسفند، گاو و مرغ حاوی مقدار زیادی آهن است و برای افرادی که دچار کم خونی هستند خوردن آن توصیه می شود.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *