روش های درمان اضطراب و افسردگی گوسفندان

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید گوسفندان هم ممکن است به مانند انسان ها دچار بیماری افسردگی و اضطراب شوند و علائم این نوع بیماری شامل کم شدن اشتها، بی میل بودن به خوردن غذاها و حتی کم تحرکی آنها اشاره کرد.یکی از  روش های درمان اضطراب و افسردگی گوسفندان نشان دادن عکس گله گوسفندان به آنها باشد زیرا تمامی گوسفندان دارای حافظه هستند  و چهره پنج انسان ، 50 گوسفند دیگر را به راحتی به یاد می آورند.

راه تشخیص بیماری اضطراب و افسردگی

همانطور که به شما گفتیم از علائم ظاهری افسردگی می توان به کم تحرکی، کم شدن اشتها گوسفندان نام برد اما با دادن آزمایش خون، تغییر صدای گوسفندان و همچنین معاینه میزان ضربان قلب هم می توان بیماری افسردگی را تشخیص داد.

اخیرا دانشمندان انگلیسی متوجه این امر شده اند که در میان حیوانات؛ پستانداران که می تواند گوسفند، گاو، گربه یا حتی سگ باشد به دلیل شباهت مغزشان به انسان ها رفتارهایی را انجام دهند که ناشی از افسردگی و اضطراب آنها است که یکی از این موارد کم تحرکی و حتی کاهش میل جنسی آنها خواهد بود.

دلیل افسردگی و راه درمان آن

مسلما برخی از دام ها چون گوسفندان یا گاو ها ممکن است به دلیل اینکه مدت طولانی در یک مزرعه زندگی می کنند دچار افسردگی شوند که دانشمندان بهترین روش درمان را نشان دادن عکس از گله گوسفندان یا دام های دیگر به دام تعیین کرده اند که بهترین روش بصری برای درمان بیماری محسوب می شود.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *