روش های مناسب برای افزایش کیفیت پشم گوسفند

یکی از عواملی که باعث می شود شما هنگام خرید گوسفند و پرورش آن به سوددهی برسید استفاده از پشم گوسفند است. همانطور که می دانید از پشم گوسفند در صنعت قالیبافی و حتی در ساخت انواع کفش، لباس و رویه صندلی ماشین استفاده می شود جالب است بدانید که حتی از پوست گوسفند برای ساخت چرم استفاده می شود. پس بهتر است با رسیدگی به موقع به گوسفند و استفاده از روش های مناسب تغذیه ای باعث افزایش کیفیت پشم گوسفند شوید.

تاثیر تغذیه مناسب در افزایش کیفیت پشم گوسفند

هر گوسفند نیاز به مواد مغذی و انواع ویتامین و پروتیین دارد تا به خوبی بتواند رشد کند و علاوه بر افزایش وزن گوسفند شاهد یک پشم مرغوب از گوسفندان باشید.

  • استفاده از کربوهیدرات گیاهان باعث جذب فیبر، نشاسته و قند برای گوسفند می شود.
  • جو را به همراه کاه برای تغذیه گوسفند اضافه کنید.
  • استفاده مطلوب از کنسانتره باعث می شود که دام شما سر زنده و سرحال باشد و در عین حال باعث رشد خوب پشم گوسنفد شود.
  • چرای به موقع در مراتع خوب و با کیفیت

پشم چینی به موقع گوسفند زنده

یکی از  عواملی که شاید باعث خراب شدن کیفیت پشم گوسفند شود این است که دامداران فکر می کنند هر چقدر اندازه پشم بیشتر باشد بهتر است اما باید به شما بگوییم که فصل پشم چینی گوسفند بهار است و شما باید به صورت دقیق هنگامی که زمان پشم چینی فرا رسیده است عمل پشم چینی را انجام دهید. زیرا دیر انجام شدن پشم چینی باعث به وجود آمدن انواع پشه ها و حشرات داخل پشم وحتی به وجود آمدن مواد کثیف داخل پشم و حتی کرم خوردگی آن می شود.

Shearing a Texel ram near Slaidburn, Lancashire…Copyright..John Eveson, Dinkling Green Farm, Whitewell, Clitheroe, Lancashire. BB7 3BN.01995 61280. 07973 482705.j.r.eveson@btinternet.com.www.johneveson.com


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *