سوددهی و فواید پرواربندی گوسفندان و بره ها

پرواربندی یکی از روش های عالی برای پرورش گوسفند و بره است. با پرواربندی و تغذیه مناسب می توانید از فروش گوسفند و بره و تولید فرآوردهای دامی سود و درآمد زیادی به دست آورید. به نوعی پس از 3 تا 4 ماه می توانید اصل سرمایه را از پرواربندی گوسفندان داشته باشید.

پرواربندی به روش تغذیه مناسب برای گوسفندان نر جوان گفته می شود که با افزایش وزن در یک دوره برنامه ریزی شده باعث تولید گوشت معین می شوند. با تغذیه مناسب به بره های تازه متولد شده و دادن کنسانتره به آنها می توانید باعث افزایش وزن بره و سوددهی بالا از فروش بره ها شوید.

سوددهی و فواید پرواربندی گوسفندان و بره ها

  1. با پرواربندی به طور کامل گوسفندان پیر و لاغر حذف می شوند.
  2. شما با دادن کنسانتره به بره های 3 یا 4 ماهه می توانید باعث افزایش وزن بره ها و رسیدن به وزن 50 کیلوگرمی در 6 ماهگی شوید.
  3. با فروش بره های شیرده و پرورش آنها در سن هفت یا هشت ماهگی و بردن در آغل و طویله و دادن کنسانتره باعث افزایش وزن و سوددهی بالا از فروش گوسفندان شوید.
  4. تولید بیشتری گوشت گوسفند : با تغذیه مناسب می توانید یک بره 60 کیلویی داشته باشید. یک بره 60 کیلویی نسبت به دو بره 30 کیلویی فروش و درآمد بیشتری دارد.
  5. تولید گوشت مرغوب با پرورش مناسب : با تغذیه درست و مناسب باعث افزایش وزن گوسفندان و تولید گوشت های مرغوب شوید.
  6. بازگشت سرمایه پس از چهار ماه : یکی از فواید پرواربندی گوسفندان و پرورش بره ها بازگشت سرمایه شما پس از چهار تا شش ماه است.
  7. حفظ محیط زیست : با نگهداری گوسفندان و بره ها در طویه و دادن مواد مغذی و خوراکی های مکمل و کنسانتره باعث کاهش آسیب دیدگی به مراتع و محیط زیست خواهید شد.

بهترین زمان برای پرورش بره ها و افزایش وزن بره اوایل پاییز است که زمان چرای بره به پایان می رسد و با کنسانتره و خوراک های مکمل می توانید آنها را به خوبی تغذیه کنید.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *