طبع گوشت بره و خواص گوشت بره برای انسان

همانطور که می دانید طبق طب سنتی هر شخصی دارای یک طبع و مزاج است و به همین دلیل شما باید با توجه به گرم یا سرد بودن مزاج خود اقدام به خوردن غذاهایی کنید که برای شما مفید باشد. به دلیل اهمیت استفاده از گوشت قرمز برای سلامتی بدن بخصوص استفاده از گوشت گوسفند و بره که طب سنتی توصیه می کند این گوشت هر دو روز در هفته مصرف شود برآن شدیم تا طبع گوشت بره و گوسفند را در این مقاله به شما بگوییم و شما را با خواص گوشت بره آشنا کنیم.

طبع گوشت گوسفند و بره چیست؟

گوشت گوسفند و بره دارا طبعی گرم و تر است و از این جهت افرادی که دارای طبع سرد و خشک یا مزاج سرد و تر هستند مشکلی برای خوردن گوشت گوسفند و بره ندارند اما کسانی که طبعی گرم و خشک و یا گرم و تر دارند باید در خوردن گوشت گوسفند و بره رعایت کنند.

خواص گوشت گوسفند و بره

بره به گوسفند زیر یک سال گفته می شود که دارای گوشتی قرمز درخشان رو به صورتی است و باید به شما بگوییم که بهترین گوشت برای انسان گوشت بره است که باید به شما بگوییم که گرانترین گوشت در بین حیوانات اهلی محسوب می شود. این گوشت حاوی آهن و روی است و بسیار برای بدن شما مفید است و توصیه می شود که هر هفته دو بار گوشت بره و گوسفند مصرف شود.

غذاهای قابل طبخ با گوشت گوسفند

  • آش
  • حلیم
  • آبگوشت
  • کباب
  • سوپ

گوشت گوسفند برای تهیه انواع غذاها مانند آش ها، سوپ ها، حلیم ها، آبگوشت، کباب و بریانی مناسب است. همچنین استفاده از پاچه و سیرابی گوسفند برای افرادی که از یبوست و کولیت روده رنج می برند مفید است.

خرید و فروش دام زنده از دامداری قائم

شما می توانید گوسفندان زنده و سالم را از دامداری قائم که دارای مهر بهداشت از وزارت بهداشت است را به همراه قصاب و باسکول درب منزل تحویل بگیرید. شایان ذکر است که حمل دام به صورت رایگان است و پولی بابت قصاب و باسکول از شما گرفته نمی شود.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *