علائم بیماری تب برفکی در گوسفندان و نحوه درمان آن

آنچه مشخص است هنگامی که به شغل دامداری گوسفندان می پردازید و می خواهید با پرواربندی گوسفند و فروش آن سود زیادی به دست بیاورید یکی از نکاتی که خیلی مهم است این است که حیوانات اهلی چون گوسفندان هم در معرض بیماری قرار دارند تب برفکی، آبسه پا، آنتروتوکسمی و.. از جمله بیماریهای رایج بین گوسفندان است که هر کدام علائم خاص خود را دارد و نحوه درمان آن متفاوت است اما در این مقاله علائم بیماری تب برفکی در گوسفندان و نحوه درمان آن را توضیح می دهیم.

تب برفکی چیست؟

تب برفکی یا همان بیماری دهان و پا یک نوع بیماری رایج در بین گوسفندان است به نوعی ویروس گفته می شود که نه تنها در هوای خشک آزاد بلکه مقاومت آن در توده علوفه ها هم مثال زدنی است.

تب برفکی را از این جهت بیماری دهان و پا می نامند که اولین جایی که ویروس نشانه می گیرد دهان و پای گوسفند است که در برخی اوقات حتی خطرناک بودن بیماری باعث می شود که پای گوسفند قطع شود.

علائم بیماری تب برفکی

  • تاول در داخل دهان و پای گوسفندان
  • تب شدید در مدت دو یا سه روزآ

مراقبت ویژه از گوسفندان در برابر بیماری ها می تواند باعث شود که شما به راحتی راه درمان بیماری گوسفند را طی کنید و همین باعث می شود نگرانی بابت مرگ و میر گوسفندان خود نداشته باشید بخصوص اینکه بیماری تب برفکی یک بیماری واگیر دار و خطرناک است.

راه درمان تب برفکی در گوسفندان

    واکسیناسیون کردن دام

    قرنطینه کردن حیوانات

    ضد عفونی کردن محل دام ها


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *