پرورش بز سانن بهتر است یا بز آلپاین؟

یکی از راههای سودآوری پرورش بز در جهان و ایران فروش شیر بز است. بنابراین بهتر است بهترین نژاد بزهای شیری را برای پرورش انتخاب کنید. بز نژاد سانن و بز آلپاین یکی از بهترین نژادهای بز شیری در جهان است که دامدار را ترقیب به خرید و پرورش آن می کند. در این بین فواید پرورش بز سانن نسبت به بز آلپاین بیشتر است زیرا مقدار شیردهی آن بیشتر از هر نژاد دیگری در جهان است.

دلیل برتری نژاد بز سانن نسبت به بز آلپاین مقدار شیردهی بیشتر آن است. بز سانن برای پرورش مزرعه ای و در محیط بسته مناسب است در حالی که بز آلپاین با وجود مقدار شیردهی کمتر نسبت به بز سانن نژادی مقاوم است که بهترین گزینه برای عشایرین است که همیشه در حال کوچ کردن هستند.

فواید پرورش بز سانن و آلپاین نسبت به نژادهای بومی ایران

  1. شیردهی بسیار بالا
  2. تولید بیشتر فراورده های لبنی از شیر نژاد سانن و آلپاین
  3. سوددهی بالا در پرورش بز نسبت به دیگر نژادهای بز بومی در ایران

به دلیل سوددهی و شیر زیادی که این دو نژاد بز در جهان دارند اکثر عشایر و دامداران مایل به پرورش این نژادهای بز هستند و حتی اقدام به تعویض بزهای بومی با نژاد سانن و آلپاین می کنند.

در این بین که سوددهی پرورش بزهای شیری بیشتر است نیاز به مراقبت و نگهداری هستند و باید همیشه محل نگهداری آنها ضدعفونی شود و چراگاهی مناسب برای بزهای آلپاین و سانن وجود داشته باشد.

خرید و فروش بز سانن و آلپاین در ایران

برای اینکه بتوانید با پرورش بز سود کلانی به دست آورید تنها کافیست اقدام به خرید بزهای شیری کنید. بز سانن و آلپاین بهترین نژاد بز شیری در جهان است که شما می توانید با شماره تلفن 09122005029 تماس بگیرید تا در اسرع وقت بز به دست شما برسد.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

1 دیدگاه

سیدمجتبی · ژانویه 20, 2019 در 3:06 ق.ظ

به بهانه حجم شیردهی دارند نسل بز و گوسفند بومی ایران را از بین میبرند . مگه خداوند بز را خلق کرده تا از شیرش بهره کشی کنیم . مزه وطعم گوشت گوسفند وبز ایرانی کجا وسانن کجا ؟ اصلا ربطی به هم نداره . بز سانن رو ببرید در هوای طبیعت چند هفته ازاد بمونه تا همشون مریض بشن . این نسل بز باید همیشه در قرنطینه نگهداری بشه مثل گاوهای شیرده نژاد خارجی . فریب شیردهی زیاد رو نخورید . از پرورش دهندگان این بز تمام خوب وبد انرا جویا شوید بعد اقدام کنید .بزی که مثل گاو شیر بده بعد که از شیر بیفته گوشتش میشه مثل گاو پیر اونوقت باید به قیمت ناچیزی به کارخانه های سوسیس وکالباس فروشی فروخته بشه اون هم به قیمت ناچیز . بیگدار به اب نزنید وفریب تبلیغات سایت های سودجو ونادان را نخورید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *