معرفی گوسفندان نژاده قره گل

همانطور که قبلا به شما گفتیم برای اینکه به پرواربندی گوسفندان بپردازید ابتدا باید بهترین نژاد گوسفند را با توجه به منطقه خود پیدا کنید. زیرا هر کدام از نژادهای گوسفندان ایران و خارجی دارای یک سیستم بدنی متفاوت هستند. اما باید به شما بگوییم که گوسفند نژاد قره گل مقاوم ترین گوسفند در ایران محسوب می شود زیرا گرمای تابستان تا چهل درجه را به راحتی تحمل می کند و حتی قابلیت تحمل سرمای ۳۰ درجه را دارد.

خصوصیات ظاهری گوسفند قره گل

این گوسفند جز گوسفندان بومی بیابان محسوب می شود زیرا این نوع نژاد گوسفند مختص بیابان های سرخس است و  به همین دلیل  متناسب با آب و هوای بیابانی می تواند به خوبی رشد کند. اما اگر بخواهیم به شکل ظاهری گوسفند قره گل بپردازیم وجود منحنی و انحنا بینی این نوع نژاد باعث شده است که در برابر بادهای موسمی که باعث ایجاد گردو غبار می شود به خوبی کنار بیایند.

  • این گوسفند در بره گی دارای رنگ مشکی است اما با رشد آن به رنگ خاکستری مایل می شود با این تفاوت که کله و دست و پای آن همان رنگ مشکی باقی می ماند.

خواص پرورش گوسفندان قره گل

این نوع گوسفند جز گوسفندان تولید گوشتی محسوب می شود و به راحتی گوشت سرخس را فراهم می کند اما  جالب است بدانید که به دلیل وجود پشم  و پوست جعد این نژاد گوسفند از پشم قره گل برای ساخت البسه گران قیمت استفاده می شود. پس شما می توانید با پرورش این نوع گوسفند با فروش پشم آن پول خوبی به دست بیاورید.

باید به شما بگوییم که سیستم تولید مثل گوسفندان قره گل به صورت فصلی است.

خرید گوسفند زنده به صورت آنلاین

برای خرید گوسفند زنده کافیست با مرکز دام قائم تماس بگیرید تا به صورت رایگان حمل گوسفند و قصاب درب منزل شما باشد.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *