پرواربندی گوسفندان از روش سنتی به مدرن

افزایش جمعیت باعث شده است که مواد غذایی مورد نیاز برای تامین تمام انسان ها کم باشد از این رو روی آوردن به روش های سنتی پرورش گوسفندان کار عاقلانه ای نیست. با استفاده از روش مدرن پرورش گوسفندان کاملا به صرفه تر است و از طرفی دیگر به مراتع کمتر آسیب می رسد. دلیل پرواربندی گوسفندان از روش سنتی به مدرن تولید فراوردهای گوشتی و لبنی بیشتر و کاهش خسارات به مراتع و جنگلهاست.

مضررات روش سنتی پرورش گوسفندان

به روش سنتی تنها دامداران به چرای گوسفندان اکتفا می کردند در صورتی امروزه به دلیل قطع درختان و بیشتر بودن تعداد دام ها نسبت به مراتع و چراگاه ها مشاهده شده است که زمین های سر سبز کمتر شده و جوابگو نیست. پس بهتر است نسبت به تغییر سیستم پرورش گوسفند به خوبی فکر کنید.

فواید پرواربندی گوسفندان به روش مدرن

به دلیل استفاده و کمک از علم امروزه روش مدرن باعث شده است که تولید گوشت و فراوردهای لبنی از دام ها بیشتر باشد و با استفاده از انواع مواد غذایی چون کنسانتره، مکمل های غذایی دام ها سریعتر رشد کنند.

  1. آسیب کمتر به مراتع و چراگاه ها
  2. دامداری در محیط محصور
  3. امکان سلامت و بهداشت بهتر گوسفندان
  4. واکسینه کردن دام ها
  5. افزایش درصد دوقلوزایی و چندقلوزایی گوسفندان با روش فلاشینگ و…
  6. تغذیه مناسب میش ها و بره های شیری

فروش بهتر بره های شیری

با روش های مدرن و وجود دامپزشک و انواع واکسن ها امروزه باعث کاهش درصد تلفات و سقط جنین شده است و علاوه بر آن به راحتی با افزایش وزن بره شیری می توانید با فروش آن به سوددهی برسید.

شما می توانید بره های شیری را از دامداری قائم خریداری کنید و از سلامت و بهداشت گوسفندان مطمئن باشید.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *