کاربردهای گوشت چرخ کرده سالم

کاربردهای گوشت چرخ کرده سالم

کاربردهای گوشت چرخ کرده سالم

در آشپزی ایرانی غذاهای بسیاری با گوشت چرخ کرده تهیه می شوند که از مشهورترین آنها میتوان به انواع کباب کوبیده، دلمه برگ مو، خوراک بادمجان شکم پر و … اشاره کرد.

گوشت چرخ کرده را میتوان به صورت آماده خریداری و یا در خانه و به وسیله چرخ گوشت آن را تهیه کرد. انواع گوشت را میتوان به صورت چرخ کرده درآورده و استفاده کرد اما گوشت چرخ کرده گوسفندی به دلیل طعم فوق العاده، نرمی و لطافتش مرغوب ترین گوشت چرخ کرده محسوب می شود.

کباب کوبیده یکی از لذیذترین و محبوب ترین کباب ها در ایران است که برای تهیه آن از گوشت قرمز چرخ کرده گوسفند و یا گوساله استفاده می شود. گوشت چرخ کرده ای که برای درست کردن کوبیده استفاده میکنید باید حتی الامکان چربی نداشته باشد. برای این کار میتوانید از گوشت قلوه گوسفندی و یا گوشت راسته گوساله استفاده کنید.

کاربردهای گوشت چرخ کرده سالم

خریداری گوشت چرخ کرده

شما میتوانید انواع گوشت چرخ کرده را خودتان در خانه تهیه کنید و یا آن را به صورت آماده از بازار تهیه کنید.

اگر میخواهید گوشت چرخ کرده مورد نیازتان را از بازار تهیه کنید باید دقت داشته باشید که این گوشت چرخ کرده باید کاملا بهداشتی بوده و مشخصات کارخانه سازنده بر روی بسته بندی آن ذکر شده باشد.

کاربردهای گوشت چرخ کرده سالم

خریداری گوشت چرخ کرده

متاسفانه اغلب گوشت های چرخ کرده آماده غیر استاندارد بوده و توسط افرادی سودجو و به روش های غیر بهداشتی تهیه شده اند.

این افراد برای سود بیشتر ممکن است مقدار زیادی چربی های ناسالم را با گوشت مورد نظر چرخ کنند تا وزن آن را افزایش دهند و سپس برای قرمز کردن این گوشت های چرخ کرده ناسالم از افزودنی غیر مجاز مانند پودر خون، نیتریت سدیم یا رنگ های قرمز صنعتی و غیرمجاز استفاده کنند.

گوشت های چرخ کرده آماده در بازار ممکن است تازه نباشند و در نتیجه طعم مناسبی به غذای شما نخواهند داد.

اگر میخواهید گوشت چرخ کرده را از مغازه تهیه کنید حتما از مغازه دار بخواهید که گوشت مورد نظر را در حضور خودتان چرخ و بسته بندی کنند.

برخی ازگوشت های چرخ کرده بسته بندی شده کارخانه ای نیز ممکن است توسط شرکت های نامعتبری تهیه شده باشند که برای ساخت محصولات خود از بخش های مضر گوشت مانند طحال، لوزالمعده یا غدد پستانی استفاده کرده باشند. برخی از این کارخانجات برای نگهداری طولانی مدت محصولات خود مواد نگهدارنده را به این گوشت های چرخ کرده می افزایند.

کاربردهای گوشت چرخ کرده سالم

بهترین راه برای تهیه گوشت چرخ کرده این است که خودتان دست به کار شوید و با چرخ گوشت خانه مقدار گوشت چرخ کرده مورد نیازتان را تهیه کنید. گوشت تازه گوسفند مخصوصا بخش سردست آن برای این کار بسیار مناسب است. کافی است گوشت را تکه تکه کنید و در چرخ گوشت چرخ نمایید.

گوشت های نرم و لطیف بهترین گزینه برای چرخ کردن هستند زیرا بخش های نرم گوسفندی چرب تر از بخش های دیگر بوده و طعم خوشمزه تری به غذای شما میدهند.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *